ADS
###
تئودور روزولت: کسی که هرگز به مدرسه نرفته است، ممکن است از واگن باری سرقت کند، اما اگر او دارای تحصیلات دانشگاهی باشد، ممکن است همه راه آهن را سرقت کند.
بـؤلوم لـر
دوستان
###
لینکستان
نظر سنجی
امكانات جانبی
4you
تا همین اواخر، پژوهش در زمینه سالمندی به طور عمده به بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی، زوال عقل، آرتروز، بیماری های پروستات، و مانند اینها محدود می شد، اما اخیرا محققان دامنه بررسی های خود را گسترش داده و به مسایل دیگری هم پرداخته اند. مساله فعالیت جنسی در دوران سالمندی یكی از همین موارد است. فعالیت جنسی در هر سنی بخشی غریزی و خودكار از رفتار انسانی است، اما فیزیولوژی این رفتار بسیار پیچیده است. برای بسیاری از افراد با افزایش سن تمایل به فعالیت جنسی تغییر می كند. این روند معمولا تدریجی و نتیجه گریزناپذیر فرآیندی است كه در میانسالی آغاز می شود. در حالی كه اغلب افراد سالمند، علاقه شان را به امور جنسی حفظ می كنند، دیگر آن اشتغال فكر دوره جوانی را به این مسئله ندارند. بر اساس مطالعات انجمن سالمندان امریكا، هرچه سالمندان از نظر جنسی فعال تر باشند، شادی و احساس رضایت از زندگی و ازدواج در آنها بیشتر است. این تحقیق به منظور برداشتن موانع موجود در پیش روی سالمندان برای داشتن فعالیت های جنسی سالم انجام شده و بر ارتباط بین رابطه جنسی و احساس خوشبختی تاكید دارد. همچنین به انجام مداخلات درمانی ویژه برای بهبود فعالیت های جنسی این گروه از جامعه كمك می كند.
بر اساس این مطالعه كه بر روی 238 فرد متاهل 65 سال و بالاتر انجام شد، مشخص گردید كه حفظ و تداوم فعالیت جنسی در دوره سالمندی یك شاخص مهم و قابل توجه در ارزیابی خوشبختی، رضایت عمومی و رضایت از ازدواج در این گروه از افراد است.مـــوضـوع : مسائل جنسی و زناشویی
*** :
به این مطلب رای دهید
نویسنده : فرشاد
تاریخ : 1392/1/25
نظر سنجی
درباره ما
پشتیبانی
صفحات
آرشیو مطالب
ســایغاج
امكانات جانبی